MHP

Bahçeli: Hiçbir CHP’li yokken Mevlüt Karakaya yanındaydı

Meclis’teki 23 Nisan Resepsiyonu’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis’teki 23 Nisan... 

MHP SEÇİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt KARAKAYA seçim çalışmalarına katılmak üzere Erzincan’a... 

Karakaya: CHP ve HDP geçmişte de ittifak yaptı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, “Herkes biliyor ki CHP ve HDP geçmişte de ittifak yaptı, bugün de bu ittifak... 

Bu millet sahtekârlığa prim vermez

‘Sahte senetle 600 bin dolar tahsil etmeye çalıştığı’gerekçesiyle 500 bin TL para cezası verilen CHP’nin Ankara... 

Cumhur İttifakı’ndan Mamak’ta Gövde Gösterisi

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başka adayı Mehmet Özhaseki ve Mamak Belediye Başkan adayı Murat Köse,... 

64 views

MHP’li Karakaya’dan Mehmet Özhaseki’ye destek…

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 06 Ocak 2019

2014 seçimlerinde MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Cumhur İttifakı’nın adayı olarak gösterilen AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki için “Ankara’nın hayrına olacağını düşünüyorum” dedi.

Jargon Siyaset-Magazin Dergisi Yayın Yönetmeni Murat Ilıkan’ın sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya Cumhur İttifakı’na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. MHP’ye yönelik eleştiriler için “Biz bunları normal karşılıyoruz. Ama MHP her zaman “Önce ülkem, sonra partim” diyen bir siyasi anlayışa sahip olan bir parti” diyen Karakaya şunları söyledi:

YENİDEN SİSTEM TARTIŞMALARINA SOKULMAMALI
“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye’nin bekası açısından MHP’nin önerileri doğrultusunda geliştirilen bir sistem oldu. Biz MHP olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni çok önemsiyoruz. O nedenle bu sistemin gerçek anlamda oturması için, ‘Cumhur İttifakı’nı oluşturan partilerin yerel seçimlerde de aynı kararlılığı göstermeleri gerekir diye düşündük. Türkiye’yi, onca sorunla boğuşurken, yeniden sistem tartışmalarına sokmamak gerekir. Türkiye uzun zamandır bir beka mücadelesi içerisinde. Bu konuda da önemli mesafeler kaydetti. Bu kazanımları kaybetmemek gerekiyor. Aksi bir durum vebaldir.

‘BİR AMAÇ UĞRUNA GÜÇLERİN BİRLEŞTİRİLMESİ’
Aslında ittifakı, yanında-arkasında veya destek vermek-yardımcı olmak gibi değerlendirmek ne kadar doğru bilemiyorum. Bence daha doğru bir ifadenin, ‘bir amaç uğruna güçlerin birleştirilmesi’ olduğuna inanıyorum. Bu ittifakta, ülke bekası amacında MHP ile AK Parti gücünün birleştirilmesidir. Amacı sorgulayabilir ya da eleştirebilirsiniz, o sizin takdiriniz. Ama biz buna inanıyoruz ve bu inanç doğrultusunda hareket ediyoruz. Hepsi bu. Evet biz geçmişte AK Parti ile kavga ettik. Türkiye Cumhuriyeti gemisinin yanlış sularda yüzdüğünü ve yanlış rotada götürüldüğünü söyledik. Açılım süreci boyunca Türkiye’nin her yerinde mitingler düzenleyerek ve her platformda dile getirerek halkta bir farkındalık oluşturma çabası içinde olduk. Dolayısıyla da bir etki sağladık. MHP, açılım sürecinde böyle bir algı yaratmasıydı, o süreç PKK’nın istediği tarzda FETÖ’nün götürmek istediği tarzda sonuçlanacaktı ve Türkiye, Allah göstermesin bölünmüş olabilirdi.

KAVGAMIZ GEMİNİN YANLIŞ ROTAYA GİTMESİNDEN DOLAYIYDI
O dönem biz kavga da ettik karşılıklı olarak ağır sözler de söyledik, fakat bunu ülkemiz için yaptık. Oslo süreci bizi rahatsız etti, devam eden süreçte de bu rahatsızlığımız devam etti. Dolmabahçe Sarayı’nda yapılan görüşme sonrası Sayın Cumhurbaşkanı “Benim bundan haberim yok” dedi ve gidişat tersine dönmeye başladı. 7 Haziran seçimlerinde süreç tersine dönerek Sur operasyonlarıyla birlikte Güneydoğu Anadolu bölgesi PKK’dan kurtarıldı. Sayın Cumhurbaşkanı’nın “Bizi kandırdılar” ifadesi 15 Temmuz’la birlikte daha da anlaşılmış oldu. PKK’nın ve FETÖ’nün ipi aynı yerden, okyanus ötesinden yönlendiriliyor. Dolmabahçe Deklarasyonu’nun ardından geminin rotası değişmeye başlamış oldu. Bunu herkesin çok iyi okuması lazım. Bizim kavgamız geminin yanlış rotaya gitmesinden dolayıydı. 7 Ağustos Yenikapı ruhu, yerli ve milli bir ruhtur. MHP bunun aktörlerindendir. MHP, ülkenin bekasını riske atacak bir noktada olamaz.

ÖZHASEKİ ÇOK GÜZEL İŞLERE İMZA ATMIŞ BİR ŞAHSİYET
Cumhur İttifakı’nın Ankara adayı olarak gösterilen Mehmet Özhaseki ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Mevlüt Karakaya şöyle devam etti: “Mehmet Özhaseki Bey, Ankara’da Cumhur İttifakı’nın ortak adayıdır. Elbette biz de onu destekleyeceğiz. Kendileri Kayseri’de 5 dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış ve orada da çok güzel işlere imza atmış bir şahsiyet. Bu yönüyle denenmiş ve başarı hikâyesi olan birisi. Başkent, belediye başkanlığı ve belediyecilik hizmetinden çok daha önemli işlev ve fonksiyonları olan bir yerdir. Bu nedenle temsil kapasite ve kabiliyeti, sahip olduğu yönetim felsefesi çok önemlidir. Zira, Ankara küresel bir başkenttir. Bu anlamda, Özhaseki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapmış, ayrıca halen AK Parti’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten bir isim. Kişisel olarak da çözüm odaklı, pratik ve ılımlı bir yapısının olduğu izlenime sahibim. Tüm bunlara bakıldığında Ankara’nın hayrına olacağını düşünüyorum.” Karakaya Ankara’nın seçim sonucuyla ilgili tahmininin olup olmadığı sorusuna ise “Bu yarış içerisinde şu an gördüğümüz durumda iki aday var gibi. Ankaralının, Cumhur İttifakı’nın adayı Özhaseki Bey’den yana tercih kullanacağına inanıyorum” yanıtını verdi.

Be Sociable, Share!
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Prof.Dr. Mevlüt KARAKAYA

Son Yorumlar

    Kategoriler

    Resim Galerisi