MHP

Bahçeli: Hiçbir CHP’li yokken Mevlüt Karakaya yanındaydı

Meclis’teki 23 Nisan Resepsiyonu’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis’teki 23 Nisan... 

MHP SEÇİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt KARAKAYA seçim çalışmalarına katılmak üzere Erzincan’a... 

Karakaya: CHP ve HDP geçmişte de ittifak yaptı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, “Herkes biliyor ki CHP ve HDP geçmişte de ittifak yaptı, bugün de bu ittifak... 

Bu millet sahtekârlığa prim vermez

‘Sahte senetle 600 bin dolar tahsil etmeye çalıştığı’gerekçesiyle 500 bin TL para cezası verilen CHP’nin Ankara... 

Cumhur İttifakı’ndan Mamak’ta Gövde Gösterisi

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başka adayı Mehmet Özhaseki ve Mamak Belediye Başkan adayı Murat Köse,... 

69 views

Ankara’nın hayrına olacak

Kategori : Genel, Manşet - Etiketler : - Tarih : 08 Ocak 2019

2014 seçimlerinde MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Cumhur İttifakı’nın adayı olarak gösterilen Mehmet Özhaseki için “Ankara’nın hayrına olacak” dedi

Jargon Siyaset-Magazin Dergisi Yayın Yönetmeni Murat Ilıkan’ın sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya cumhur ittifakına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Mevlüt Karakaya MHP’ye yönelik eleştiriler için “Biz bunları normal karşılıyoruz. Ama MHP her zaman “Önce ülkem, sonra partim” diyen bir siyasi anlayışa sahip olan bir parti” diyen Mevlüt Karakaya şunları söyledi:

İTTİFAKI ÇOK ÖNEMSİYORUZ
“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye’nin bekası açısından MHP’nin önerileri doğrultusunda geliştirilen bir sistem oldu. Biz MHP olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni çok önemsiyoruz. O nedenle bu sistemin gerçek anlamda oturması için, ‘Cumhur İttifakı’nı oluşturan partilerin yerel seçimlerde de aynı kararlılığı göstermeleri gerekir’ diye düşündük. Türkiye’yi, onca sorunla boğuşurken, yeniden sistem tartışmalarına sokmamak gerekir. Türkiye uzun zamandır bir beka mücadelesi içerisindeydi. Bu konuda da önemli mesafeler kaydetti. Bu kazanımları kaybetmemek gerekiyor. Aksi bir durumun vebal olduğunu düşünüyorum”

KARAKAYA: ÖZHASEKİ ÇOK GÜZEL İŞLERE İMZA ATMIŞ BİR ŞAHSİYET

CUMHUR İttifakı’nın Ankara adayı olarak gösterilen Mehmet Özhaseki ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Mevlüt Karakaya şöyle devam etti: “Mehmet Özhaseki Bey, Ankara’da Cumhur İttifakı’nın ortak adayıdır. Elbette biz de onu destekleyeceğiz. Kendileri Kayseri’de 5 dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış ve orada da çok güzel işlere imza atmış bir şahsiyet. Bu yönüyle denenmiş ve başarı hikâyesi olan birisi. Başkent, belediye başkanlığı ve belediyecilik hizmetinden çok daha önemli işlev ve fonksiyonları olan bir yerdir. Bu nedenle temsil kapasite ve kabiliyeti, sahip olduğu yönetim felsefesi çok önemlidir. Zira, Ankara küresel bir başkenttir. Bu anlamda, Özhaseki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapmış, ayrıca halen AK Parti’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten bir isim. Kişisel olarak da çözüm odaklı, pratik ve ılımlı bir yapısının olduğu izlenime sahibim. Tüm bunlara bakıldığında Ankara’nın hayrına olacağını düşünüyorum.” Karakaya Ankara’nın seçim sonucuyla ilgili tahmininin olup olmadığı sorusuna ise “Bu yarış içerisinde şu an gördüğümüz durumda iki aday var gibi. Ankaralının, Cumhur İttifakı’nın adayı Özhaseki Bey’den yana tercih kullanacağına inanıyorum” yanıtını verdi.

Be Sociable, Share!
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Prof.Dr. Mevlüt KARAKAYA

Son Yorumlar

    Kategoriler

    Resim Galerisi